Halı Yıkamada Profesyonel Destek

 

Dikmen halı yıkama hizmetlerini büyük bir titizlikle, uzman ekiplerle ve son derece ekonomik fiyatlarla yürüten firmamız; ev ve işyerlerinde kullanılan tüm halıları etkili bir biçimde temizlemektedir. İlk günkü görünümüne kavuşan halılarla mekanların daha şık ve hijyenik görünmesi için firmamızın dikmen halı yıkama hizmetlerinden yararlanabilir, makul fiyatlarla halı yıkamanın yorucu uğraşına katlanmadan halılarınızın temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Halı yıkama konusunda bireysel uğraşa girilmesine karşın istenen sonuçların bir türlü alınamaması, halıların profesyonel ekipmanlar ve temizlik ürünleri olmadan temizlenememesinden kaynaklanır. Ayrıca halıların yıkandıktan sonra uzun süre boyunca nemli kalması küflenme gibi sorunlar yaşanmasına da neden olur. Halıların yıkandıktan sonra günlerce nemli kalan yüzeyinde mantar ve bakteriler hızla çoğalmakta, temizlendiği “zannedilen” halılar insanların yaşam alanlarını sağlıksız ortamlara dönüştürmektedir.

 

Halıları yıkamak için basit market ürünlerinin kullanılması işe yarar sonuçlar alınamamasına neden olur. Halı yıkama için üretilmemiş temizlik ürünleri tüm kir ve tozların halıların diplerine dolmasını sağlarken, akarlar da bu temizlik ürünlerinden etkilenmeyebilir. Özel üretim halı şampuanları hem organik kumaştan üretilen ipliklerle dokunmuş halılara zarar vermez hem de köpürerek diplerdeki pisliklerin üst kısma çıkmasını sağlamaktadır. Bu şekilde halılar derinlemesine temizlenir ve dip kısımlarda kalan kirler nedeniyle yıkamadan birkaç gün sonrasında tekrar kirli bir görünüm oluşmaz. Farklı leke çıkarıcı ürünler de kullanılabilmekte, halılara derinlemesine işleyen lekelerin çıkarılması sağlanmaktadır.

 

Her halı tipine uygun temizlik ürünleri bulunmasına karşın hangi halıya ve hangi lekeye nasıl müdahale edileceğini bilmek için deneyim ve eğitim gerekir. Halıların etkili bir şekilde temizlenerek istenen görüntüye kavuşması için yüksek devirli vakumlar kullanılmaktadır. Elektrik süpürgelerinden çok farklı olan bu sanayi tipi makinalar yüksek emiş gücü sayesinde halıların dip bucak temizlenmesini sağlar. Durulama işlemiyle halıların diplerindeki şampuan kalıntıları da temizlenmekte ve son aşmada kurutmaya geçilmektedir. Kurutma işlemlerinde de özel tasarım sanayi tipi makinalar kullanıldığı için halılar zarar görmemekte ve çok kısa sürede tamamen kurumaktadır. Firmamız yıkama işleminin ardından halıları nemden arındırmakta ve bu şekilde kurutulan halılar da hemen kullanılabilmektedir.

 

Dikmen Halı Temizleme

Dikmen Halı Temizleme

HALI NASIL YIKANIR?

Halı nasıl yıkanırdı eskiden, halıları evde annelerimiz ellerinde yıkama yaparlardı. Bu yıkama tekniği baya eski ve zor bir teknikti, zamanla ev hanımlarının iş hayatında hızla ilerlemeleri ile evde ve sokaklar da halı yıkama işleri zamanla son buldu ve yıkanması gereken halıların artması ile ortaya halı yıkama sektörü çıktı.

Aşama Aşama Halı Yıkama

Toz Alma Aşaması

Halı yıkama işini ilk aşaması olan toz alma halının temizliğin de önemli bir aşamadır. Toz alma işi, toz dolapları yada tam otomatik toz alma makineleri ile gerçekleştirilmektedir. Kaba kiri ve tozu alınan halıların havuzlama ve yıkama eylemine geçilir.

Yıkama Aşaması

Yıkama aşamasında halılar deterjanlanmış ve şampuanlanmış suya atılarak bir müddet bekletilir. Halıların içinde bulunan pisliklerin yumuşatmak için yapılan bu yöntem halının temizlik aşamasında çok faydalı olmaktadır. Halı yıkama eyleminde yarı otomatik ve tam otomatik olan aynı zamanda otomasyon kabiliyetinin önemli olduğu makineler yıkama işleminde kullanılır. Yıkama eylemi tam otomatik makineler ile yapılacağı zaman yürüyen bant üzerinde halı ıslatılır ve kirli suyu sıyırılarak vakumlama yöntemi ile şampuan kullanılmak şeklinde yapılır. Yıkama eylemi yarı otomatik makineler ile yapılacağı zaman, halılar düz zemine serilir ve şampuanlama yapılarak yıkanır.

Durulama Aşaması

Halı saf su ile şampuan kalmayacak şekilde durulanır.

Kurutma Aşaması

Özel olarak yapılmış yaz kış, kullanılabilecek odalarda kurutma yapılır.

Hav Alma ve Son Kontrol Aşaması

Yıkama esnasında bir aksaklık yaşanmış mı diye kontrol edilen aşamadır.

Paketleme Aşaması

Yıkama eylemleri bittikten sonra halı paketlenerek halı sahibine teslim edilmek üzere paketlenir.

Open chat
1
Merhaba! Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button